MKS4G024702E00JSSD
Part Number:
MKS4G024702E00JSSD
Description:
MKS 4 0.047 F 400 VDC 5X10.5X10.
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V