ECQ-E6273KFW
Part Number:
ECQ-E6273KFW
Description:
CAP FILM 0.027UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.626" (15.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.217" W (12.00mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V