B32560J1334J000
Part Number:
B32560J1334J000
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC 2DIP
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.224" (5.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.106" W (9.00mm x 2.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V