ECQ-E6183KFB
Part Number:
ECQ-E6183KFB
Description:
CAP FILM 0.018UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.018 µF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V