ECW-FD2W184KB
Part Number:
ECW-FD2W184KB
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 450VDC RAD
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.563" (14.30mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.189" W (12.50mm x 4.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V