ECW-HA3C112HB
Part Number:
ECW-HA3C112HB
Description:
CAP FILM 1100PF 3% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
1100 pF
Height - Seated (Max) :
0.681" (17.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.252" W (20.30mm x 6.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)