ECQ-UAAF184MA
Part Number:
ECQ-UAAF184MA
Description:
CAP FILM 0.18UF 20% 275VAC RADIA
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.689" L x 0.295" W (17.50mm x 7.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V