ECW-FD2W154K4
Part Number:
ECW-FD2W154K4
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 450VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.555" (14.10mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.181" W (12.60mm x 4.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V