ECW-HA3C272HB
Part Number:
ECW-HA3C272HB
Description:
CAP FILM 2700PF 3% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
2700 pF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.205" W (17.80mm x 5.20mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)