B32560J6104K189
Part Number:
B32560J6104K189
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.303" (7.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.193" W (9.00mm x 4.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V