ECQ-E4223WKF
Part Number:
ECQ-E4223WKF
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.90mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.189" W (10.30mm x 4.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V