ECQ-E2184KBB
Part Number:
ECQ-E2184KBB
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.579" (14.70mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V