ECQ-E6222JF
Part Number:
ECQ-E6222JF
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
2200 pF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V