ECQ-E6152KF3
Part Number:
ECQ-E6152KF3
Description:
CAP FILM 1500PF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
1500 pF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V