ECQ-E4393JFB
Part Number:
ECQ-E4393JFB
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V