ECQ-E4273JFW
Part Number:
ECQ-E4273JFW
Description:
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.217" W (10.30mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V