ECQ-E4273KF9
Part Number:
ECQ-E4273KF9
Description:
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.217" W (10.30mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V