ECQ-E4473RKF
Part Number:
ECQ-E4473RKF
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.524" (13.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V