ECQ-E4103KFW
Part Number:
ECQ-E4103KFW
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.488" (12.40mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.169" W (10.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V