ECQ-E2153KBB
Part Number:
ECQ-E2153KBB
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.476" (12.10mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.311" L x 0.165" W (7.90mm x 4.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V