B32560J6133J000
Part Number:
B32560J6133J000
Description:
CAP FILM 0.013UF 5% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.013 µF
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-DIP
Product Status :
Not For New Designs
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V