B32560J6683K289
Part Number:
B32560J6683K289
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.287" (7.30mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.150" W (9.00mm x 3.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V