B32560J3104M289
Part Number:
B32560J3104M289
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 250VDC 2DIP
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.240" (6.10mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.126" W (9.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V