B32560J6333K289
Part Number:
B32560J6333K289
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.102" W (9.00mm x 2.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V