B32560J3473J289
Part Number:
B32560J3473J289
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC 2DIP
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.20mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.098" W (9.00mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V