B32529C6163J289
Part Number:
B32529C6163J289
Description:
CAP FILM 0.016UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.016 µF
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V