B25645A2827K003
Part Number:
B25645A2827K003
Description:
MODULAR DCR 820UF - 2000V - 110A
Capacitance :
820 µF
Height - Seated (Max) :
8.543" (217.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Size / Dimension :
8.661" L x 4.528" W (220.00mm x 115.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)