B32373A7157J080
Part Number:
B32373A7157J080
Description:
CAP FILM 150UF 5% 1.95KVDC RAD
Applications :
General Purpose
Capacitance :
150 µF
Height - Seated (Max) :
9.744" (247.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
780V
Voltage Rating - DC :
1950V (1.95kV)