947D331K112CDRSN
Part Number:
947D331K112CDRSN
Description:
CAP FILM 330UF 10% 1.1KVDC RAD
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.465" (88.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.937" Dia (100.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)