B32362A4207J080
Part Number:
B32362A4207J080
Description:
CAP FILM 200UF 5% 480VAC RADIAL
Capacitance :
200 µF
Height - Seated (Max) :
9.724" (247.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V