B32373C3207J030
Part Number:
B32373C3207J030
Description:
CAP FILM 200UF 5% 900VDC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
200 µF
Height - Seated (Max) :
5.689" (144.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
900V