B32373A3307J030
Part Number:
B32373A3307J030
Description:
CAP FILM 300UF 5% 900VDC RADIAL
In Stock:
1
Capacitance :
300 µF
Height - Seated (Max) :
7.776" (197.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
900V