B32375A4106J080
Part Number:
B32375A4106J080
Description:
CAP FILM 10UF 5% 680V RADIAL
Applications :
3 Phase
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
5.118" (130.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
680V