B32371A3306J030
Part Number:
B32371A3306J030
Description:
CAP FILM 30UF 5% 900VDC RADIAL
Capacitance :
30 µF
Height - Seated (Max) :
2.874" (73.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
900V