B32375A3206J030
Part Number:
B32375A3206J030
Description:
CAP FILM 20UF 5% 460V RADIAL
Applications :
3 Phase
Capacitance :
20 µF
Height - Seated (Max) :
5.118" (130.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
460V