C4AULEW6180M3AK
Part Number:
C4AULEW6180M3AK
Capacitance :
180 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.252" (57.20mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V