B32370A4306J080
Part Number:
B32370A4306J080
Description:
CAP FILM 30UF 5% 1.2KVDC RADIAL
Capacitance :
30 µF
Height - Seated (Max) :
4.134" (105.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)