EZP-V70656MTS
Part Number:
EZP-V70656MTS
Description:
CAP FILM 65UF 10% 700V RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
65 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.2 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.579" (65.50mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V