C4AUIEW6100M3BJ
Part Number:
C4AUIEW6100M3BJ
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.606" (66.20mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V