C4AQQEW5380P3AJ
Part Number:
C4AQQEW5380P3AJ
Description:
CAP FILM 38UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Capacitance :
38 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4 mOhms
Features :
Long Life, Low ESL
Height - Seated (Max) :
2.217" (56.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)