B32656S1684K563
Part Number:
B32656S1684K563
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 1.7KVDC SCRW
Applications :
Snubber
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
2.244" (57.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
1700V (1.7kV)