EZP-V70456MTT
Part Number:
EZP-V70456MTT
Description:
CAP FILM 45UF 10% 700V RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
45 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.283" (58.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 1.496" W (42.00mm x 38.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V