B32686S7474K561
Part Number:
B32686S7474K561
Description:
CAP FILM 0.47UF 1.25KVDC SCREW
Applications :
Snubber
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
1.102" (28.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)