EZP-V1A256MTT
Part Number:
EZP-V1A256MTT
Description:
CAP FILM 25UF 10% 1000V RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.106" (53.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 1.496" W (42.00mm x 38.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)