EZP-V70256MTT
Part Number:
EZP-V70256MTT
Description:
CAP FILM 25UF 10% 700V RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.7 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.028" (51.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.614" L x 1.181" W (41.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V