EZP-V70256MTC
Part Number:
EZP-V70256MTC
Description:
CAP FILM 25UF 10% 700V RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.6 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.614" (41.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.244" L x 0.984" W (57.00mm x 25.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V