C4AUJBW5450M3PJ
Part Number:
C4AUJBW5450M3PJ
Description:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
45 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.929" (49.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V