EZP-V1A905MTB
Part Number:
EZP-V1A905MTB
Description:
CAP FILM 9UF 10% 1000V RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
9 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.4 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.614" L x 0.866" W (41.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)