B32026A3824M000
Part Number:
B32026A3824M000
Description:
CAP FILM 0.82UF 20% 1.5KVDC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
1.122" (28.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.634" L x 0.630" W (41.50mm x 16.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)