EZP-V80126MTU
Part Number:
EZP-V80126MTU
Description:
CAP FILM 12UF 10% 800V RADIAL
Capacitance :
12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.673" (42.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.807" W (31.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V